دانشگاه آزاد اسلامی کرمان علیرغم مشکلات فراوان در سال 1361 فعالیت خود را آغاز نمود. حتی خوشبین ترین افراد نیز گمان نمی کردند این واحد طی سه دهه بعنوان واحدی با درجه جامع و یکی از بزرگترین مراکز آموزشی شرق و جنوب کشور با بیش از 171 رشته در مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد،کارشناسی،وکاردانی  و تعداد 18 هزار نفر دانشجو ، شش دانشکده مصوب ،  حدود 600 عضو هیات علمی تمام وقت و کارمندتبدیل شود.
 
لازم به ذکراست دانشکده پزشکی واحد کرمان همزمان با بهره برداری از 15 پروژه دیگر دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی  با شش هزار و 23 متر مربع زیربنا شامل پنج طبقه، 24 کلاس، 13 آزمایشگاه، کتابخانه تخصصی و امکانات دیگر توسط ریاست عالیه دانشگاه و بصورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
 
مجوز تاسیس دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان در تیرماه سال 92 اخذ گردید و با پیگیری مسئولان دانشگاه از ابتدای مهرماه 94 دانشجو می پذیرد، در کنار این دانشکده باید از توسعه زیرساختهایی مانند بیمارستان نام برد که احداث بیمارستان 150 تختخوابی با مشارکت بخش خصوصی با 20 درصد پیشرفت فیزیکی آغاز شده در دو سال آینده به بهره برداری می رسد.
 
راه اندازی سایتهای کامپیوتری، توسعه فضای سبز و احداث پردیس دانشجویی، بازسازی کتابخانه مرکزی و احداث زمینهای ورزشی و اماکن تفریحی برای رفاه دانشجویان در کنار توسعه رشته های پزشکی و تحصیلات تکمیلی از برنامه های در حال اجرای این دانشگاه است که در سال جاری به بهره برداری می رسند.
 
نشانی:کرمان کیلومتر اول جاده جوپار-دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان
کد پستی دانشگاه: ۷۶۳۵۱۳۱۱۶۷
تلفن دانشگاه : ۵۰−۳۳۲۱۰۰۴۳−۰۳۴
نمابردانشگاه: ۳۳۲۱۰۰۵۱−۰۳۴
انتخاب وب سایت :